Haber

Yaz Kur’an kursuna plaketlerle veda

  • HABER7

Bu yıl tatil döneminde öğrencilerin akın ettiği Yaz Kur’an-ı Kerim kurslarında, 2 milyon 700 bin Birden fazla öğrenci tarafından eğitim gördü. Kısa süreli manevi eğitimlerini tamamlayan minikler, yaz Kur’an kurslarına veda etti.

Türkiye’nin en çok kayıtlı Kuran kursu olarak öne çıkan İstanbul Bağcılar Çiftlik Merkez Demircan Camii1890 öğrenci için veda programı düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılan törende küçük çocuklar ilahiler söyledi. Törende kursa kaydolan öğrenciler “Gel Bu Yazı Kalbine Yaz” ve bazı ayetlerin yazılı olduğu pankartlar taşıdılar. Bayraklarını gösteren minikler, şiirler ve ilahiler okudu.

EĞLENDİLER VE ÖĞRENDİLER

Yaz Kur’an Kursu’nda; Kur’an-ı Kerim’in yanı sıra ibadet, siyer, itikat ve ahlak dersleri, spor faaliyetleri gerçekleştirildi. Piknikler, geziler, bilgi yarışmaları, çizgi filmler sine-vizyonda gösterildi. ‘Eğlenerek öğretim’ sisteminin uygulandığı yaz Kur’an kursunda camii sevindirmek için öğrencilere pasta, meyve suyu, lahmacun, dondurma, patlamış mısır, gazoz, karpuz ikram edildi. kayısı, fındık ve kiraz bahçelerine geziler düzenlenmiş, bisiklet çeşitleri yapılmıştır. Yüzme, taekwondo, boks gibi sportif faaliyetler gerçekleştirildi.

Törende konuşan İstanbul Müftü Yardımcısı İsa Aktaş “Camilerimizin çocuk sesiyle cıvıldaması, çınlaması geleceğimiz için çok önemli bir müjdedir. Çocukların camilerde olmadığı bir milletin geleceğinden endişe edilmesi normaldir.”

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah ÖzdemirBelediye olarak yaz Kur’an-ı Kerim kurslarının altyapısını hazırladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

Bağcılar İlçe Müftü Yardımcısı Mahmut Uzunİlçede cami ve Kuran kurslarında 35 bin öğrencinin eğitim gördüğü bilgisini paylaştığı konuşmasında, Türkiye’de en kalabalık yaz kursu öğrencisi rekorunun Bağcılar’da olduğuna dikkat çekti.

Çiftlik Merkez Demircan Cami İmamı Vahdettin Güzel Öte yandan 890 öğrencinin aynı anda Kur’an-ı Kerim öğrendiğini, “örnek cami” seçilmelerinin kendilerini rahat bırakmayacağını belirterek, “Din gönüllüleri olarak biz de bu uğurda gece gündüz koşuyoruz. Allah rızası için mesai kavramı ne olursa olsun.Yaz kurslarının hiçbirinde bir gün izin yapmadık.Allah’ın ve anne babanın emaneti, geleceğimizin teminatı olan çocukları ihmal etmiyoruz.Onlar bizimdir. Bu sorumluluk kapsamında üzerimize düşen görevleri yerine getirirken mutlu oluyor ve ekip ruhu ile çalışıyoruz.” söz konusu.

KAYNAK: HABER7

haber-hilvan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu