Ekonomi

Rekabet Kurulu kozmetik firmalarına soruşturma açılmasına karar verdi

Rekabet Kurulu, Amway Türkiye Ltd. (merkezi Delaware, ABD) İzmir Şubesi, Ersağ Tertip Paklık Kozmetik Eserleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Hunca Life Kozmetik Pazarlama Dağıtım Ticaret Anonim Şirketi, Oriflame Kozmetik Eserleri Ticaret Limited Şirketi ve Oriflame Kozmetik Eserleri Ticaret Limited Şirketi hakkında soruşturma açılmasına karar verdi. Tiens İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi.

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, kozmetik, kişisel bakım ve besin takviyeleri sektöründe doğrudan satış yöntemiyle faaliyet gösteren teşebbüslerin Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddesini ihlal ettiği iddiasıyla ön soruşturma başlatıldı. satıcılarının satış fiyatlarını belirlemek veya online satışlarını kısıtlamak. Karar verildi.

Kurul, ön soruşturmada elde edilen bilgi, belge ve bulguları değerlendirdi ve bulguları önemli ve yeterli buldu. Amway Türkiye Ltd. İzmir Şubesi, Ersağ Tertip Paklık Kozmetik Eserleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Hunca Life Kozmetik Pazarlama Dağıtım Ticaret Anonim Şirketi, Oriflame Kozmetik Eserleri Ticaret Limited Şirketi ve Tiens İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Öte yandan, Kurul tarafından alınan soruşturma kararları, soruşturma konusu teşebbüs veya teşebbüs birliklerinin Kanun’u ihlal ettiği ve yaptırımlarla karşılaşacağı veya karşılaşacağı anlamına gelmemektedir.

haberayranci.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu