Ekonomi

Petrol, Çin’de teşvik detaylarını beklerken düşüş yaşadı

ABD ham petrolü, Çin’in faiz oranlarını düşürmesi ve daha fazla destek sinyali vermesiyle geçen hafta yüzde 2’den fazla yükseldikten sonra varil başına 71 doların altına düştü. Yatırımcıların odağı, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in geziye olumlu bir başlangıç ​​yapmasının ardından, Pekin’e yaptığı ziyaretin ikinci günündeydi.

ABD, özellikle ABD ham petrolü için ‘On Haziran’ tatilini kutlarken, Pazartesi günü ham ticaret hacimleri normalden daha düşük olabilir.

Petrol, Çin’in sıfır COVID iyileşmesinin yetersiz olması ve Rusya da dahil olmak üzere küresel arzın bol kalması nedeniyle yılın ilk yarısında düştü. Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü ve müttefikleri, düşüşü durdurmak için Temmuz ayından itibaren Suudi Arabistan’dan günde 1 milyon varil gönüllü kesinti de dahil olmak üzere arz kesintileri duyurdu.

IG Asia Pte. Fiyatları daha uzun süre düşük tutabilecek en kötü ekonomik koşulların şu anda görünürde olmadığını söyledi.

Yerel Çin medyası, ayrıntılar az olsa da, daha fazla ekonomik kaldıracın geleceğine dair haberlerle dolu. Pazar günü yayınlanan bir araştırma raporuna göre, Goldman Sachs Group Inc., teşviği artırmak için sınırlı seçenekleri gerekçe göstererek Çin’in ekonomik iddialarını azaltan en son banka oldu.

haberosmaneli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu