Haber

Başkan Büyükakın pazarcı esnafla iftarda bir araya geldi

Önder Büyükakın, İzmit Doğu Kışlası Kapalı Pazar alanında düzenlenen iftar programında çarşı esnafıyla buluşmaya geldi.

Ramazan ayı boyunca hem deprem bölgesinde hem de Kocaeli’nin farklı noktalarında toplumun her kesiminden insanla bir araya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, bu kez pazarcılar ve gezici esnafla iftarda gündeme geldi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası tarafından İzmit Doğu Kışlası Kapalı Pazar Yeri’nde düzenlenen iftara pazarcı ve seyyar esnaf ve aileleri katıldı.

YOĞUN KATILIMLI İFTAR PROGRAMI

İftar programında Önder Büyükakın’ın yanı sıra Kocaeli Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ramazan Kumsar, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Durmuş, Kocaeli ve il dışından AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus hazır bulundu. yoğun katılımla keyifli bir atmosferde gerçekleşti. Çeşitli STK temsilcileri de katıldı. Pazar esnafının bir araya geldiği iftarda dualar okundu, Ramazan ayının neşesi hep birlikte paylaşıldı.

“BİZE GÜVENMEYE DEVAM EDİN”

İftarın ardından çarşı esnafı ve ailelerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan Başkan Büyükakın, “Değerli çarşı kardeşlerimizle aramızdaki kardeşlik ve dostluk kanunu bellidir. Bizler emanete asla ihanet etmeyecek, emanete sahip çıkacak kardeşleriniziz. Bize güvenmeye devam edin. Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Hayırlı Ramazanlar. Bayramın siz ve sevdiklerinizle birlikte geçmesini dilerim. Çocuklarınızla, büyüklerinizle sağlıkla nice bayramlara” dedi.

“SÖZÜMÜZÜ TUTARIZ”

Başkan Büyükakın, “Geçen geldiğimde buraya sundurma istemiştiniz ve balıkçıların taşınmasını istemiştiniz. Arkadaşlarımız projelerini hazırladı, ben talimat verdim. İnşallah buraya sizi yağmurdan ve güneşten koruyacak daha iyi bir yapı kuracağız. Arkadaşlar balıkçılar için ayrı bir düzenleme yapacak. Söz verdiysek yerine getiririz” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ HER ZAMAN SANATIN YANINDADIR”

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Sendika Başkanı Kadir Durmuş, “Öncelikle burada bir şeyin altını çizmek istiyorum. Yüzyılın deprem felaketinde Hatay’da önemli hizmetler yapan Büyükakın Başkanımıza Kocaeli’miz adına teşekkür ediyorum. Var olsun, her zaman yanımızda, her zaman esnafımızın yanında. Katılımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZA SİZİN ADIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM”

Kocaeli Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası Başkanı Ramazan Kumsar, “Bugün gerçekten çok duygulandım. Pazarcı esnafımızın hepsi burada ve aileleriyle geldiler. Tanrı hepinizi korusun. Sonuna kadar pazar esnafımızın yanında olacağız. Tahir liderimize çok teşekkür ediyorum. Doğu Kışlası pazaryerimizin etrafı tellerle çevrildi ve pazarımızın çevresine halkımızın oturabileceği banklar yerleştirildi. Yine pazarımızın diğer sorunları giderilmiştir. Sağ olsunlar Büyükşehir Belediye Başkanımız her zaman çarşı esnafımızın yanında. Ben sizin adınıza liderimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-korkut.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu